Week van de teek: wat te doen bij tekenbeet?

Van 15 tot en met 21 april 2019 is het ‘De Week van de Teek’. Tijdens deze week wordt er landelijk aandacht gevraagd voor teken en de gevolgen van tekenbeten. Op www.tekenradar.nl kan je een tekenbeet melden.

Als je bij jou of je dier een teek vindt, kun je die het beste zo snel mogelijk (laten) weghalen. Dit kan je met de hand doen, maar ook met bijvoorbeeld een tekentang. Een van de beste tools is een soort kleine koevoet, waarmee je de teek makkelijk in zijn geheel verwijderd. Bij twijfel: neem contact op met je dierenarts.

Registreer je beet

Het RIVM heeft de app ‘Tekenbeet’ ontwikkeld. Met deze app kun je opzoeken hoe een teek eruitziet, hoe je op een teek moet controleren en hoe je een teek – bij een mens – kan verwijderen. De app kun je gratis downloaden in de Google Play store of de App Store.

Meer weten over teken? Lees het artikel op www.dierenarts.nl

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s