Reizen met jouw Ier: Het Europees Dierenpaspoort

Als je met jouw hond(en) op reis wil binnen Europa, dan moet jouw hond naast een chip ook een Europees Dierenpaspoort hebben. Anders dan veel mensen denken, is het Europees Dierenpaspoort geen eigendomsbewijs van de hond, maar slechts een reisdocument. In het paspoort wordt onder andere beschreven welke inentingen de hond heeft gehad. De vaccinatie tegen rabiës (hondsdolheid), is bijvoorbeeld voor veel landen verplicht.

Naast de inenting voor Hondsdolheid zijn er voor sommige landen aanvullende regels, zoals een verplichte wormenbehandeling. Bij jouw dierenarts kan je navragen of er aanvullende invoereisen worden gesteld voor jouw vakantiebestemming en welke inentingen en behandelingen voor de reis gedaan moeten worden.

Als je in Nederland blijft met jouw hond, dan is een vaccinatieboekje voldoende om bijvoorbeeld behandelingen en inentingen overzichtelijk te noteren.

Op de website Dierenarts.nl lees je meer over het paspoort en reizen met jouw hond.

 

Bronnen – Dierenarts.nl – Europees DierenpaspoortDierenarts.nl – Op vakantie

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s