Let op! Eikenprocessierups weer actief

Deze tijd van het jaar zijn de eikenprocessierupsen weer actief. Deze kunnen bij honden voor grote problemen zorgen. Voorkomen is beter dan genezen, dus voorkom elk contact van huisdieren met de rupsen en resten ervan, zoals met vrijgekomen brandharen en lege nesten. Vermijd gebieden waar gewaarschuwd wordt voor eikenprocessierupsen. De meeste overlast bij dieren wordt gezien in de zomermaanden juni tot september. Brandharen van oude, dode rupsen en oude spinselnesten kunnen nog gedurende 5 tot 7 jaar problemen veroorzaken.

In dit artikel lees je meer over de symptomen en behandeling wanneer jouw hond in aanraking is gekomen met de brandharen van deze rups.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s