Checklist: op reis met jouw hond

Neem jij jouw hond mee op reis? Dan zijn er een aantal dingen waar je aan moet denken. Zoals een correct ingevuld Europees Dierenpaspoort met de benodigde vaccinaties wanneer je naar het buitenland gaat. Ook is het belangrijk om te weten dat honden sneller last hebben van warmte dan mensen. Hou daar dus ook rekening mee als je besluit jouw hond mee te nemen.

Checklist

Wil je goed voorbereid op vakantie, met of zonder dier? Lees dan ook vooral de informatie op de websites van het LICG en de Dierenbescherming! Hier staat onder andere ook deze checklist voor wanneer je dier mee gaat op reis

 • Dierenpaspoort en/of inentingsboekje;
 • Rabiësverklaring voor de hond;
 • Gezondheidsverklaring van de dierenarts;
 • Telefoonnummer van eigen dierenarts;
 • Eventuele medicijnen;
 • Eigen eet- en drinkbakken;
 • Eigen voer (ook voor onderweg) en water;
 • Riem, mand en deken;
 • Halsband met adreskokertje met het vakantieadres en een telefoonnummer;
 • Eventueel muilkorf;
 • Extra riem;
 • EHBO-doos voor uw huisdier;
 • Een foto van je huisdier voor als je hem kwijtraakt.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s